Praca powinna być przed kapitałem. Na to warto zwracać uwagę, gdy staramy się wesprzeć państwa w radzeniu sobie z trudnościami, oferując pomoc publiczną. Robimy to utrzymanie pracy jest naszym wspólnym celem – powiedziała na Jasnej Górze w Częstochowie wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Słowa te zostały skrytykowane przez opozycję i internautów.

Reklama

Prosiłbym o przesłanie kalendarza minister Emilewicz, bo chciałbym wiedzieć, gdzie wygłosi swoje następne kazanie. Chętnie przyjmę komunię z rąk pani minister - śmieje się Biedroń w rozmowie z Interią.

Reklama

To przykład tego, że czas najwyższy na polityków, którzy nie będą klękać przed biskupami. Wszyscy pozostali kandydaci będą w mniejszym bądź większym stopniu na pasku Kościoła. Tak długo jak będziemy wybierać kandydata prawicy soft czy prawicy hard, tak długo Kościół katolicki będzie sterował polityką - dodał kandydat Lewicy na prezydenta.

Tylko ja proponuję sprawiedliwe opodatkowanie Kościoła - kasy fiskalne dla księży, wycofanie religii ze szkół czy powołanie niezależnej komisji prawdy i zadośćuczynienia w sprawie pedofilii - mówił Biedroń.