Być może uda się mi go (Szymona Hołownię - red.) przekonać do tego, żeby oddał głos na Andrzeja Dudę, a za jego pośrednictwem przekonać i jego wyborców – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Pogratulowała też Hołowni wyniku uzyskanego w wyborach prezydenckich i określiła ten wynik jako "ogromny sukces".

Reklama

Zapowiadając osobiste spotkanie z Hołownią minister Emilewicz oceniła: Na pewno jest nam blisko światopoglądowo. Sam pan Szymon Hołownia mówi o sobie językiem nowoczesnego, współczesnego konserwatysty; z całą pewnością łączy nas także wspólnota przekonań.

Dopytywana o plany Andrzeja Dudy przed II turą wyborów powiedziała, że na pewno będzie on adresował swoją ofertę do wszystkich wyborców, w tym tych którzy głosowali na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Zdaniem Emilewicz Polsce w czasie wychodzenia z kryzysu spowodowanego koronawirusem potrzebna jest przede wszystkim "dobra, szybka, bezpieczna współpraca pomiędzy ośrodkiem rządowym a pałacem prezydenckim". Gwarantem takiej współpracy jest pan prezydent Andrzej Duda – zaznaczyła.

Reklama

Przypomniała też historię z przełomu wieków, kiedy – jak mówiła – "mieliśmy trudną kohabitację pomiędzy prezydentem Kwaśniewskim a rządem Akacji Wyborczej Solidarność". Przypomnijmy rekordową liczbę zawetowanych ustaw, w tym także tak ważnych jak ustawa reprywatyzacyjna, ta obniżająca podatki czy wreszcie ustawa o finansach publicznych przy okazji reformy samorządowej – wyliczała wicepremier i podkreśliła, że "dziś Polska nie ma czasu na spory i napięcia pomiędzy pałacem prezydenckim a rządem, dlatego prezydent będzie także rozmawiał, pokazując racjonalne argumenty, z wyborcami Rafała Trzaskowskiego".