W sondażu late poll Ipsos z 90 proc. komisji opublikowanego ok. godz. 2 w nocy wynika, że Andrzej Duda uzyskał 51 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49 proc.; frekwencja wyniosła 67,9 proc.

Reklama

To są realne wyniki; to są wyniki, w których błąd statystyczny jest poniżej jednego procenta. Wszystko wskazuje na to, że pan prezydent Andrzej Duda wygra wybory i będzie przez następne pięć lat prezydentem. To bardzo dobra wiadomość dla nas, dla Polaków, dla Polski, bo mamy przed sobą pięć lat dobrego, sprawdzonego, wiarygodnego prezydenta, który dba o Polskę - powiedział Karczewski.

Podziękował wszystkim, którzy poszli do urn wyborczych. Wczoraj mieliśmy święto demokracji, wszyscy się cieszyliśmy. Ważne i też trzeba to powiedzieć, przecież ta radość również w obozie przeciwnym z dobrego wyniku Rafała Trzaskowskiego; to przecież wynik zbliżony do remisu, można powiedzieć, chociaż wyraźne zwycięstwo Andrzeja Dudy - mówił senator PiS.

Można powiedzieć, że odbiliśmy Senat tym świetnym wynikiem pana prezydenta Andrzeja Dudy i jestem przekonany, że on jeszcze troszeczkę będzie lepszy od tych sondażowych wyników - stwierdził Karczewski.

Karczewski był pytany, o pojawiające się opinie, że prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z bardzo dużą liczbą protestów wyborczych i że w wypadku, gdy Sąd Najwyższy nie zdąży ich rozpatrzyć w konstytucyjnym terminie 21 dni, to wybory trzeba będzie powtórzyć. Pytany, czy spodziewa się, że "totalność opozycji przeniesie się teraz na walkę o unieważnienie wyborów i doprowadzenie do powtórnego głosowania".

Według senatora PiS oczywiście, że dojdzie takiej sytuacji. Pamiętamy wypowiedź Romana Giertycha, który powiedział, że: jak wygramy to wygramy a jak przegramy to trzeba będzie powtórzyć. Tylko, że to będzie takie totalne działanie opozycji przeciwko społeczeństwu, nie przeciwko politykom PiS, nie przeciwko Andrzejowi Dudzie, ale przeciwko tym, którzy świętowali, którzy poszli do wyborów - stwierdził Karczewski.

Wyraził nadzieję, że "jednak politycy opozycji nie będą sięgać po takie wynikające z niskimi pobudek sposoby".