Prezydent zapewnił, że "chciałby prowadzić taką politykę, żeby cały kraj się rozwijał, żeby nie było podziału Polski - na Polskę wiejską i miejską, na Polaków z małego i wielkiego miasta". Polska jest jedna i mimo różnic chciałbym, żebyśmy się rozwijali w sposób równomierny; żeby poprawić warunki i możliwości - ocenił.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Proszę, żebyście mi pomogli sklejać naszą Polskę, nasze społeczeństwo - apelował prezydent podczas spotkania. Głęboko wierzę, że możemy sobie podać rękę i to będzie ciepła dłoń z mocnym i serdecznym uściskiem. Ogromnie mi na tym zależy - dodał.

Proszę, żebyście pokazali, że macie szacunek i nawet jeśli za pierwszym razem nie doczekacie się wzajemności, to proszę, żebyście w nieskończoność to robili - zaapelował Duda. Wyraził też nadzieję, że "trzy lata do następnych wyborów parlamentarnych będą okresem spokojnym i wytężonej pracy". Jego zdaniem "potrzeba trochę spokoju, bo co chwila była kampania".

Prezydent podziękował także mieszkańcom Odrzywołu za udział w spotkaniu. Jak podkreślił, jest to jego pierwsze spotkanie z mieszkańcami po wyborach prezydenckich.