Radni PiS oczekują, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spełni jedną ze swoich obietnic wyborczych i złoży stosowny wniosek o przywrócenie lub nadanie jednej z ulic w stolicy imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Reklama

Na razie nie planujemy inicjatywy w tej sprawie. Prezydent Rafał Trzaskowski obiecał m.in. podczas kampanii wyborczej, że doprowadzi do nadania jednej z ulic imienia św. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czekamy na inicjatywę ze strony prezydenta Trzaskowskiego – powiedział radny Filip Frąckowiak.

Wyjaśnił, że choć dzisiejsza nadzwyczajna sesja rady miasta została zwołana z inicjatywy klubu PiS i na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości porządek obrad mógłby być uzupełniony właśnie o ten punkt, to jednak klub nie złoży takiego wniosku. - Czekamy na ruch ze strony prezydenta – oznajmił.

Trzaskowski zapewniał, że "Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie", tłumacząc jednocześnie, że nie chce "żeby rozpoczął się jazgot polityczny dookoła tej sprawy". W związku z tym zapowiedział, że dopiero po wyborach wprowadzi "pod obrady Rady Miasta inicjatywę, by w Warszawie była ulica Lecha Kaczyńskiego".