Zdjęcie plakatu TVN24 otrzymało od jednego z internautów. Na fotografii nie widnieją nazwiska kandydatów na prezydenta, ale pojawiły się procenty, które ukazywały wyniki zdobyte w Kościanie przez Rafał Trzaskowskiego i Andrzeja Dudę. Po lewej stronie widniał wynik Trzaskowskiego, czyli 61,51 proc., a po prawej 38,49 proc., czyli wynik Dudy.

Reklama

Jak podaje TVN24, po lewej stronie widnieją napisy "śmierć, nieszczęście i przekleństwo", a po prawej "życie, szczęście i błogosławieństwo".

"Nie ma trzeciej drogi! Ile jest warta twoja dusza?" - można przeczytać na dole plakatu.

To dla nas bolesna sprawa, nie chciałem wierzyć, że proboszcz pozwolił na wywieszenie tak okropnego plakatu. Jesteśmy wszyscy zbulwersowani - przyznał w rozmowie z TVN24 Paweł Bramiński, mieszkaniec Kościana.

Czterdzieści lat chodzę do tego kościoła, sponsorowaliśmy tę dachówkę, dzisiaj okazuje się, że nie będę zbawiony, bo głosowałem na Trzaskowskiego. Ludziom myślącym nie chce się wierzyć - dodał.

W rozmowie z reporterką TVN24, proboszcz powiedział, że w plakacie nie widzi nic złego i "ma on służyć poruszeniu ducha i pytaniu o wiarę".

Droga jest jedna. Tylko prawda, uczciwość, wierność, sprawiedliwość. I to dotyczy zarówno głosujących na jedną, jak i drugą stronę, dlatego nie kończymy na tym plakacie – mówił ks. kanonik Paweł Skrzypczak, proboszcz parafii w rozmowie z reporterkąTVN24

Szanujemy każdy wybór, ale mam obowiązek zapytać moich braci i siostry, czy oni wiedzą, w którą stronę idą. Być może nie wiedzą - dodał.