Moje zainteresowania i kariera, w tym polityczna zanim zaczęłam być ministrem edukacji, już kierunkowały się w zupełnie inną stronę. 7 lat zajmowałam się energią odnawialną. Kiedy konstruowany był rząd, obejmowałam mandat europosłanki i zostałam poproszona, by z mandatu zrezygnować, żeby przeprowadzić trudną reformę. To była decyzja prezesa Kaczyńskiego i premier Szydło – opisuje Zalewska.

Reklama

Dodaje, że Jarosławowi Kaczyńskiemu i Beacie Szydło się nie odmawia. Europosłanka PiS podkreśla, że jest jedyną Polką, która w tej chwili pracuje przy prawie klimatycznym.

Pytana o znajomość języka angielskiego, Anna Zalewska ocenia, że jest coraz lepiej. - Cały czas się uczę. Rozumiem, czytam, dużo słabiej mówiękomentuje gość Radia ZET i dodaje, że za rok pokusi się już o rozmowę po angielsku. Zalewska podkreśla, że jeśli chodzi o Brukselę, wystąpienia na komisji, w Parlamencie Europejskim, to wszyscy posługują się swoim ojczystym językiem. - Każdy zaczyna po angielsku a potem przechodzi na swój – dodaje.

Edukatorzy seksualni podają dzieciom tabletki by zmienić ich płeć? - Podczas mojego urzędowania nie było takich przypadków – odpowiada Anna Zalewska.