Konwencja poświęcona była m.in. podsumowaniu ogólnopolskiej akcji Najlepszy Plan Dla Młodych organizowanej przez Porozumienie i Młodą Prawicę.

Reklama

Gowin podkreślił, że w wypowiedziach uczestników konwencji nie było złych słów o innych ugrupowaniach politycznych ani ideologii. - Tej ideologii jest zdecydowanie za dużo i po lewej stronie i niestety, czasami coraz częściej, także po prawej. W waszych wypowiedziach były wartości, nie ideologia - dodał Gowin do uczestników.

Jak mówił, pojawiał się m.in. temat klimatu i "zielonego konserwatyzmu". - Te postulaty zielonego konserwatyzmu to jest coś, co Porozumienie już od dłuższego czasu wzięło na sztandary (...). Z całą pewnością wasz postulat pod tym względem znajdzie się na sztandarach całej Zjednoczonej Prawicy - powiedział Gowin.

Zapowiedział też, że będzie zabiegał o włączenie do programu Zjednoczonej Prawicy postulatu obniżenia ZUS-u dla młodych. - Ten postulat obniżenia ZUS-u dla młodych będę proponował do programu nowego rządu, tego programu, który w tej chwili jest negocjowany - powiedział lider Porozumienia.

Reklama