Posiedzenie ma się odbyć częściowo zdalnie, a z uwagi na względy bezpieczeństwa w samej Kancelarii Premiera ministrowie mają być rozmieszczeni w trzech salach. Nieoficjalnie wiadomo, że członkowie rządu dziś przeszli testy na COVID-19.

Reklama

W porządku obrad są trzy punkty. Projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych autorstwa resortu infrastruktury, kolejny to projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej, a także sprawy bieżące.

Wciąż nie ustalono, kiedy zbierze się komitet ds. bezpieczeństwa państwa, któremu Jarosław Kaczyński ma szefować. Zasiadać w nim będą także przedstawiciele MSWiA, MON oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Jak pisaliśmy, wciąż trwają prace nad rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie powołania komitetu.

Jarosław Kaczyński przeprowadza się w Aleje Ujazdowskie z Nowogrodzkiej. Przejął gabinet, który do tej pory zajmował wicepremier Jacek Sasin, a wcześniej wicepremierzy poprzednich rządów, m.in. Beata Szydło. Po 1989 r. urzędowali w nim premierzy Tadeusz Mazowiecki i Jan Olszewski, a w PRL - Józef Cyrankiewicz.