W zapowiedzi rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, która w całości ma się ukazać w niedzielę o godz. 21, napisano, że dotyczy ona układu politycznych sił na koniec 2020 roku oraz tego, czy nie tworzy się nowy pomysł na pokonanie PiS w wyborach.

Reklama

Pierwsza obserwacja - jak napisano w zapowiedzi wywiadu - dotyczy samego PiS. - Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo – to jest oczywiste - mówi Kaczyński. Z kolei druga obserwacja dotyczy już samego kursu, który obrała Platforma Obywatelska. - Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje - przyznał lider PiS.

Wicepremier zastanawia się także, czy tworzy się nowy układ opozycji. - Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy - podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy.

"Rzeczpospolita" przywołuje na końcu zapowiedzi wywiadu z prezesem PiS, fakt, że w ostatnim czasie wielu ważnych polityków PO z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim na czele przyznało, że wspiera liberalizację prawa antyaborcyjnego, ale inni, w tym były szef partii Grzegorz Schetyna, się z tym nie zgadzają.

Reklama