Eliasz Grubiński objął ważne stanowisko w Departamencie Analiz Przygotowań Obronnych Administracji w KPRM - podaje "WP".

Reklama

Urzędnik został zatrudniony w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego w październiku 2020 r., jako doradca ds. cyberbezpieczeństwa. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji, gdyż o 30-latku mało kto słyszał.

"9 listopada 2020 r., zgodnie z ustawą o służbie cywilnej, Pan Eliasz Grubiński został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Analiz Przygotowań Obronnych Administracji (DAPO). Spełnił wymagania wymienione w ustawie o służbie cywilnej oraz posiada kierunkowe wykształcenie i doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa" – informuje "Wirtualną Polskę" Centrum Informacyjne Rządu.

Grubiński na nowym stanowisku ma m.in. nadzorować prace "Stanowiska do spraw Koordynacji Użycia Symulacji i Innych Narzędzi Wspomagających Podejmowanie Decyzji o Charakterze Obronnym" i "koordynować prace doraźnych zespołów powoływanych do rozwiązania węzłowych zagadnień w obszarze obronnym".

Centrum Informacyjne Rządu nie informuje o zarobkach Grubińskiego, ale jak nieoficjalnie podaje "WP" wynoszą one ok. 11-12 tys. zł miesięcznie.

Kim jest Eliasz Grubiński?

Eliasz Grubiński urodził się w 1991 roku. Jjest absolwentem ekonomii na University of Aberystwyth w Walii oraz polityki wywiadu i bezpieczeństwa międzynarodowego na King's College w Londynie. Pracował w Ministerstwie Środowiska. Jest związany z Instytutem Wolności Igora Jankego.