Na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, prezes Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka PiS Jacka Baczyńskiego, szefa klubu PiS w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - powiedział PAP Sobolewski.

Reklama

Jak dodał, jego sprawą zajmie się teraz rzecznik dyscypliny partyjnej.

Gazeta Wrocławska nieoficjalnie podawała wcześniej, że samorządowiec został zatrzymany przez policję w związku z przemocą domową.

Radny wojewódzki nadal zatrzymany po awanturze domowej

Radny wojewódzki i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Jacek Baczyński przebywa nadal w policyjnej izbie zatrzymań.

Do interwencji policji w związku ze zgłoszeniem przemocy domowej doszło we wtorek przed godz. 20 - poinformowała w środę oficer prasowa legnickiej policji podkom. Jagoda Ekiert.

36-latek miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad bliskimi. Policjanci założyli w tej rodzinie niebieską kartę, a mężczyznę prewencyjnie odizolowano od innych domowników. To standardowa procedura. Zatrzymany wciąż przebywa w policyjnej izbie zatrzymań i prowadzimy z nim czynności - powiedziała policjantka.

Baczyński przez trzy kadencje był radnym miejskim w Legnicy, a od 2018 roku jest radnym sejmiku dolnośląskiego i szefem klubu PiS.