W weekendowym wydaniu "Super Expressu" opublikowano rozmowę z ministrem obrony narodowej. Jedno z pytań dotyczyło "kontrowersji" wokół karabinków Grot. Szef MON był pytany, czy rzeczywiście jest z tą bronią problem.

Reklama

Grot to polska, sprawdzona i uniwersalna broń, która nie jest zawodna, przeszła profesjonalne testy i jest na wyposażeniu Wojska Polskiego. Oczywiście, żadna – czy to krajowa, czy też zagraniczna – broń nie jest doskonała. Każda broń jest modyfikowana i dotyczy to również Grotów – powiedział minister.

Działania lobbystyczne?

A więc jest, jak sądzę, drugie albo i trzecie dno tego wszystkiego, co się dzieje – ocenił. Dopytywany jakie, Błaszczak wskazał, że Ukraina jest zainteresowana pozyskaniem karabinków o standardzie NATO-wskim.

Polska produkuje różne wersje broni strzeleckiej. W tym samym czasie ukazują się publikacje na temat karabinka Grot, które odbiły się na Ukrainie szerokim echem. Można więc postawić pytanie, czy chodzi tu o działania lobbystyczne, czy o nieodpowiedzialność dziennikarzy i polityków opozycji - powiedział minister.