Jak podano na portalu rp.pl uczestnikom sondażu zadano pytanie, czy ich zdaniem Platforma Obywatelska będzie w stanie w przyszłości powrócić do władzy w Polsce.

Reklama

Na tak zadane pytanie 33,9 proc. respondentów odpowiedziało "nie". Z kolei zdaniem 20 proc. ankietowanych PO będzie w stanie powrócić do władzy po najbliższych wyborach parlamentarnych. 16,7 proc. respondentów uważa, że PO będzie w stanie wrócić do władzy, ale nie w najbliższych wyborach" - czytamy w artykule.

Prawie jedna trzecia nie ma zdania

29,4 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

Reklama

W sukces wyborczy Platformy Obywatelskiej nie wierzy co trzecia kobieta i 36 proc. mężczyzn. W odzyskanie władzy przez partię Borysa Budki wątpi blisko 40 proc. respondentów, którzy ukończyli 50 rok życia i 41 proc. badanych o dochodach nie przekraczających 1000 zł. Z uwagi na miejsce zamieszkania odpowiedź tę najczęściej wskazywali mieszkańcy miast liczących nie więcej niż 20 tys. osób (37 proc.) - komentował portalowi wiceprezes zarządu SW Research Piotr Zimolzak.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 26-27 stycznia br. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.