Pół roku po przegranych wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, zaledwie co piąty badanych uważa, że były kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej dobrze wykorzystuje pokładane w nim nadzieje - podaje w niedzielę portal.

Reklama

W sondażu badani mieli wskazać, z którym stwierdzeniem na temat Rafała Trzaskowskiego zgadzają się bardziej? Jak wynika z badania, 40 proc. ankietowanych oceniło, że Trzaskowski "zawodzi pokładane w nim nadzieje na zbudowanie skutecznej opozycji dla PiS".

Kto patrzy pozytywnie na polityczny dorobek Trzaskowskiego?

Według 19 proc. prezydent Warszawy "dobrze wykorzystuje potencjał polityczny z wyborów prezydenckich". Z kolei 41 proc. badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Na polityczny dorobek Rafała Trzaskowskiego z ostatnich miesięcy pozytywnie patrzą wyborcy Koalicji Obywatelskiej; zadowolonych jest 50 proc. Przeciwnego zdania są wyborcy Zjednoczonej Prawicy - tu aż 61 proc. uważa, że Trzaskowski nie wykorzystał swojej szansy - wskazał portal.