Szef klubu PiS we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że w ostatnich dniach pojawiły się wypowiedzi polityków opozycji sugerujące, że możliwe jest już dziś przejęcie władzy i utworzenie rządu, który w Sejmie i Senacie przeprowadzi przyjęcie europejskiego planu odbudowy.

Reklama

Wskazał, że ten plan musi zostać ratyfikowany przez wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. Na razie opozycja zapowiada głosowanie przeciwko ratyfikacji, stawiając jako warunek zrzeczenie się przez rząd – na rzecz samorządów – możliwości dysponowania europejskimi funduszami. Dzięki temu unijne pieniądze dostałyby głównie duże miasta, w których rządzą opozycyjni prezydenci - napisał Terlecki.

Podkreślił jednocześnie, że Prawo i Sprawiedliwość oczywiście nie zgodzi się na takie rozwiązanie, bo "wówczas rozwój Polski zostałby ograniczony do miast i tych samorządów, gdzie dziś większość ma opozycja".

Reklama

Platforma (Obywatelska) gotowa jest wywrócić cały europejski budżet (wystarczy, że jeden kraj nie ratyfikuje europejskiego planu odbudowy, a wszystko trzeba będzie negocjować od nowa) i pozbawić Polskę ogromnych funduszy tylko po to, aby utrudnić pracę rządu - zaznaczył wicemarszałek Sejmu.

Reklama

"Głupota łączy się z nienawiścią"

Głupota łączy się w tym przypadku ze ślepą nienawiścią i całkowitym brakiem poczucia odpowiedzialności za przyszłość Polski. Natomiast szumnie ogłaszane pomysły przejęcia władzy poprzez uzyskanie większości w dzisiejszym Sejmie, to opowiadanie bajek i oszukiwanie opinii publicznej - dodał polityk PiS.

Jak zauważył, opozycja musiałaby wygrać wybory, a ponieważ nie jest to możliwe, usiłuje wmówić Polakom, że możliwy jest przewrót, dokonany dzięki pozyskaniu części posłów PiS. Póki co, to jednak wymiana posłów odbywa się wewnątrz opozycji, czyli posłowie Platformy przenoszą się do Hołowni, czyli Platformy-bis - zaznaczył.

Zdaniem Terleckiego pomysły "zmontowania opozycyjnej większości w Sejmie bez przyspieszonych wyborów i ich wygrania, świadczą o oderwaniu od rzeczywistości tych, którzy je zgłaszają".

(Piotr) Zgorzelski z PSL majaczy o rządzie premiera (Władysława) Kosiniaka-Kamysza, co można byłoby uznać za niezły dowcip, gdyby nie wrażenie, że zapomniany już lider zapomnianej partii, wydaje się w to wierzyć. PSL bez grupki (Pawła) Kukiza, która obraziła się i opuściła koalicję z "ludowcami", nie ma szans na przekroczenie progu wyborczego, a jego posłowie już kombinują, gdzie przenieść się przed wyborami za dwa lata - napisał szef klubu PiS.

Drugim autorem pomysłów tworzenia rządu opozycji jest marszałek Senatu (Tomasz Grodzki - red.), któremu prokuratura stawia zarzuty i który zapewne straci senatorski immunitet. Przewrót w Sejmie, gdyby był realny, mógłby go przed pozbawieniem immunitetu uratować - podkreślił Terlecki.