Andrzej Sośnierz odchodzi z PiS

Reklama

Onet potwierdził doniesienia Polityki Insight - Andrzej Sośnierz odchodzi z klubu PiS

Polityk nadal pozostaje członkiem Porozumienia i wraz z Szramką i Ścigaj tworzą nowe koło poselskie o nazwie Polskie Sprawy.

Postanowiliśmy zawiązać koło poselskie, które priorytetowo będzie zajmować się zdrowiem, przedsiębiorczością, a także tym, jak Polska będzie wyglądała po pandemii - mówiła Agnieszka Ścigaj na konferencji prasowej.

Dlaczego Sośnierz odszedł z PiS?

Na moje odejście z klubu PiS złożył się szereg powodów, przede wszystkim polityka zdrowotna i zarządzanie pandemią (...). Poróżniły nas też inne kwestie: kariery, nepotyzm, a ostatnio prowadzenie polityki "hakowej". Chodzi o sprawy związane z prof. Maksymowiczem, prezesem NIK Marianem Banasie oraz premierem Jarosławem Gowinem - oni wszyscy mają z tym jakiś problem - mówił Andrzej Sośnierz programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Szukane są haki na syna Gowina - zdradził polityk.

To są sprawy z których nie zwierza się wprost, ja też nie znam kulis, ale są sygnały, że rodzina pana premiera jest w jakiś sposób przeszukiwana, żeby coś znaleźć. Wracamy do rozwiązań jak za czasów komuny (...). To są bardzo złe skojarzenia - dodał.