W konkursie Funduszu Sprawiedliwości na "wsparcie i rozwój instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom" na lata 2020-2024 zwyciężyła jednogłośnie Fundacja Profeto. Pojawiły się głosy, że miliony trafią do byłego egzorcysty, który walczył m.in. z demonami wegetarianizmu, a teraz chce budować imperium na wzór innego duchownego. Również że powstała w 2014 r. Profeto nie ma doświadczenia w tej dziedzinie. A nawet odpowiedniego budynku.
W obronie ks. Michała Olszewskiego stawał m.in. Marcin Romanowski. Wściekłe i ohydne ataki (…) tylko dlatego, że inicjatywa jest prowadzona przez osobę duchowną - mówił na łamach DGP wiceminister sprawiedliwości. Przekonywał, że Profeto przedstawiła imponujący kompleksowy program wsparcia dla ofiar i ich rodzin. Postanowiliśmy spytać samą fundację, jak po roku wygląda postęp prac.
"Archipelag - Wyspy wolne od przemocy" powstaje w Warszawie w dzielnicy Wilanów na działce 1,2 ha. Fundacja liczy na to, że do końca czerwca uda się zdobyć pozwolenie na budowę. Generalny wykonawca ma w umowie, że do końca września 2023 r. budynek będzie wykończony. - Od stycznia 2024 r. ośrodek ma ruszyć - zapewnia fundacja.
Reklama