Chcę bardzo mocno podkreślić, bo są pewnego rodzaju nieporozumienia w tej sprawie, pani Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, jest kandydatem PiS. Jest jedynym kandydatem PiS. Żeby to było jasne dla każdego - zaznaczył Kaczyński, który odwiedził Rzeszów, by wesprzeć Ewę Leniart w ostatnich dniach kampanii wyborczej.

Reklama

Kaczyński powiedział też, że Leniart jest szansą dla Rzeszowa na to, "aby to wszystko, co rzeszowianom się podobało było kontynuowane, ale żeby zniknęły zjawiska, które rzeszowianom już od jakiegoś czasu się nie podobały".

Dlatego głosowanie na Ewę Leniart jest nie tylko wyrazem pewnego poglądu na Polskę, ale jednocześnie wyrazem nadziei na lepszy Rzeszów, na to świetnie rozwijające się miasto, które wielu imponuje - zaznaczył Kaczyński.

Reklama

Po konferencji szef PiS został zapytany przez dziennikarzy, czy jego partia poprze w wyborach na prezydenta Rzeszowa Marcina Warchoła. W odpowiedzi Kaczyński powtórzył, że od Leniart nie ma lepszego kandydata, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. A to jest partykularne przedsięwzięcie jednej z niewielkich partii – zaznaczył szef PiS