Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukiz'15, PSL i Porozumienie.

Reklama

"Jak wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, dwa największe ugrupowania na scenie polityczne zachowują swoje poparcie; ani PiS, ani PO nie zyskały, ale też nie straciły punktów w ostatnim tygodniu. W górę Konfederacja oraz Lewica. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań" - podaje w czwartek portal.

Według prezentowanego sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych - jest to taki sam wynik jak w badaniu sprzed miesiąca.

Portal podaje też, że na Koalicję Obywatelską chce oddać głos 26 proc. badanych - czyli również tyle samo ile w poprzednim badaniu.

Polska 2050 w dół

Jeden punkt traci Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 12 proc. badanych; Konfederację natomiast wskazało 10 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe, a na Lewicę wskazało 8 proc. badanych - wzrost o 1 punkt.

Kukiz‘15 cieszy się 2 proc. poparciem. Podobnie Polskie Stronnictwo Ludowe - również 2 proc. Obie formacje notują wynik bez zmiany. Porozumienie uzyskać miało 0 proc. wskazań, co oznacza spadek o 2 punkty procentowe.

Z badania wynika też, że deklarowana frekwencja wynosi 60 proc., co oznacza spadek o 1 punkt.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1067 osób w dniach od 22 do 25 października 2021 roku.