W ostatnim czasie niektóre media podawały, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest o krok od wyrzucenia z rządu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Reklama

Jeżeli chodzi o zmiany w rządzie, jeżeli chodzi o ministra Ziobrę, czy innych członków Zjednoczonej Prawicy (...), nie planujemy takich zmian - oświadczył w czwartek w TVN24 rzecznik rządu, pytany o te doniesienia.

Dopytywany, czy będzie tak niezależnie od tego, jak Solidarna Polska zachowa się w sprawie kwestii szczepień, Müller odparł, że "akurat w zakresie szczepionek Solidarna Polska nie jest jakoś szczególnie krytyczna". Pojedyncze osoby z Solidarnej Polski owszem, ale jako ugrupowanie takiego stanowiska nie wyrażali - powiedział minister.

"Nie ma takiej możliwości"

Reklama

W poniedziałek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany o doniesienia w sprawie dymisji Ziobry odparł, że "nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, ani planów, ani pomysłów"

Dodał, że Ziobro jest szefem partii, która jest w sojuszu koalicyjnym z PiS i ma on swoje zdanie w różnych sprawach, w tym jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości.

Do doniesień odniosła się też rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. - To są fakty medialne, czyli spekulacje, które dziennikarze czasem lubią uprawiać - powiedziała.

Reklama

Weryfikacja covidowa

Na bieżącym posiedzeniu Sejmu nie będzie procedowany projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Taką informację podczas środowego posiedzenia klubu PiS miał przekazać parlamentarzystom szef klubu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki - wynika z informacji PAP.

Chodzi o poselski projekt ustawy, który złożyła w Sejmie grupa posłów PiS. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

We wtorek wieczorem sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. W trakcie prac komisji zmieniono tytuł projektu i usunięto jeden z artykułów. Teraz projekt powinien trafić do drugiego czytania.

Jeden z wnioskodawców projektu poseł Czesław Hoc (PiS) pytany w środę w Sejmie przez dziennikarzy, kiedy planowane jest drugie czytanie projektu, stwierdził: "Na razie nie wiemy. Wszystko w swoim czasie. Sukcesywnie posuwamy się do przodu. Zawsze są jakieś kwestie (...) kwestie proceduralne". Hoc ocenił, że projekt ustawy jest ostrożny i koncyliacyjny.