Dziennik Gazeta Prawana logo

Tusk odwołuje wizytę. Leci do chorej matki

4 grudnia 2008, 08:47
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tusk odwołuje wizytę. Leci do chorej matki
Inne
Premier Donald Tusk niespodziewanie odwołał wizytę na Śląsku. Szef rządu miał się spotkać z górnikami z okazji Barbórki, ale poleciał do Gdańska. Służby prasowe rządu nie informują o przyczynach decyzji premiera. Według TVN24, matka Donalda Tuska ma mieć dziś operację. "Decyzję przyjmujemy ze zrozumieniem, ale wielkiego zawodu nie będzie" - mówią górnicy.

W lakonicznym komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu podano jedynie, że premier podjął taką decyzję z "przyczyn osobistych". CIR poinformowało też, że prosto z Krakowa - gdzie wczoraj spotkał się ze studentami - Tusk udaje się do Gdańska.

Telewizja TVN24 nieoficjalnie dowiedziała się, że matka Donalda Tuska, 74-letnia Ewa Tusk, ma mieć dziś operację.

Z okazji Barbórki premier miał się dziś spotkać z górnikami kopalni "Pniówek", należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"Oficjalną wersją odwołania wizyty pana premiera są przyczyny osobiste, stan zdrowia matki, więc będzie to pewnie odebrane ze zrozumieniem. (...) Wielkiego zawodu, że premier nie przyjeżdża raczej nie będzie" - powiedział wiceszef Związku Zawodowego Górników w Polsce Wacław Czerkawski.

Dodał, że górnicy co roku słuchają polityków zapewniających o znaczeniu węgla dla bezpieczeństwa energetycznego kraju i widzą też brak następstw tych deklaracji.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj