Reklama

W sobotę portal wPolityce.pl opublikował sondaż, w którym zapytano Polaków, kto miał najwięcej racji w sprawie oceny rosyjskiego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski w ostatnich kilkunastu latach.

Kaczyńscy czy Tusk?

31 proc. badanych wskazało na Lecha i Jarosława Kaczyńskich. 13 proc. uznało, że rację miał Donald Tusk. 7 proc. wybrało odpowiedź "inni politycy".

Reklama

Największa grupa - 49 proc. - wybrała odpowiedź "trudno powiedzieć". "Może to świadczyć, że Polacy przyglądają się sytuacji, i dopiero w najbliższych tygodniach wyciągną wnioski z tego, co się zdarzyło na Ukrainie" - ocenia wPolityce.pl.

Polska polityka zagraniczna za rządów PO

Jak podkreśla portal, zaledwie połowa wyborców Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że były premier i obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej mieli rację w sprawie zasadniczej kwestii polskiej polityki zagranicznej.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 8 do 11 kwietnia 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1079 osób.