Poprzedni prezes Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" niespodziewanie stracił stołek w piątek. Tak zdecydowali przedstawiciele Skarbu Państwa, zasiadający w zarządzie firmy. Natychmiast też powołali na to stanowisko Roberta Soszyńskiego, prominentnego samorządowca PO z Mazowsza - podaje Radio ZET.

Reklama

Politycy Platformy nie tak dawno kipieli oburzeniem, gdy okazało się, że Tomasz Macierewicz, stryjeczny bratanek Antoniego, jest wiceprezesem ochroniarskiej firmy Naftor powiązanej z państwową Naftą Polską. Naftorem z kolei kieruje Piotr Woyciechowski, wieloletni bliski współpracownik Antoniego Macierewicza. Sprawę w kwietniu ujawnił DZIENNIK.

Teraz Platforma powtarza błąd Macierewicza. Oddaje swojemu politykowi stanowisko prezesa w państwowej firmie zarządzającej przepływem i zapasami ropy.

Robert Soszyński, nowy szef spółki, wcześniej był prezesem firmy Ciech-Service. Lepiej znany jest jednak jako członek Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, radny wojewódzki i przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Był też burmistrzem warszawskiego Mokotowa.