Dziennik Gazeta Prawana logo

Sobolewski o wotum nieufności dla Ziobry: Wniosek uzyska negatywną opinię

1 grudnia 2022, 09:30
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Krzysztof Sobolewski
<p>Krzysztof Sobolewski</p>/Agencja Wyborcza.pl
"Z naszej strony nie ma planów, aby Zjednoczona Prawica stała się mniej zjednoczona" - podkreślił w czwartek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany o wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

W połowie listopada KP Koalicja Obywatelska, klub Lewicy oraz Koło Parlamentarne Polska 2050 złożyły w Sejmie kolejny wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Sobolewski o wotum nieufności

 - podkreślił Sobolewski w czwartek w Radiu Wnet.

Dodał, że głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Ziobry ma odbyć się podczas kolejnego posiedzenia Sejmu, zaplanowanego w dniach 13-15 grudnia.  - powiedział sekretarz generalny PiS.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231). 

autor: Rafał Białkowski

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj