Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował we wtorek wieczorem, że biuro poselskie Mariusza Błaszczaka w Legionowie zostało obrzucone kamieniami. Do wpisu Bochenek dołączył zdjęcie uszkodzonej szyby biura poselskiego Błaszczaka, w której widoczne są trzy dziury. Na jednym ze zdjęć widać potłuczone szkło na parapecie i leżący obok kamień.

Reklama

"Hejt potęgowany przez polityków opozycji"

Reklama

Sprawę prowadzi policja, doszło do aktu wandalizmu. Moje biuro zostało obrzucone kamieniami. Na szczęście nikogo nie było w środku. Kiedy przyszedł pracownik na dyżur stwierdził, że doszło do takiego właśnie aktu wandalizmu - relacjonował wicepremier Błaszczak w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Mamy do czynienia z tą wścieklizną, z tym hejtem, który jest potęgowany przez polityków opozycji. Dla mnie to nie ulega żadnej wątpliwości. Wystarczy odtworzyć sobie wypowiedzi (szefa PO) Donalda Tuska, który atakował choćby prezesa NBP (Adama Glapińskiego), mówiąc o tym, że należy go zdjąć ze stanowiska, mimo że wszyscy doskonale wiedzą, że prezes banku centralnego jest wybierany przez Sejm na kadencję - powiedział.

To jest realizacja w praktyce tego hasła ośmiu gwiazdek. To są wulgarne słowa, ale to jest właśnie to, tym to skutkuje - dodał Błaszczak.

Autor: Rafał Białkowski