"To muzeum jest poświęcone (ludziom) walczącym o niepodległość Polski (w starciach) z niemieckimi i sowieckimi najeźdźcami. (...) Poznając przeszłość, możemy budować wspólną lepszą przyszłość - podkreśliła Zełenska

Reklama

Pierwsza dama Ukrainy poinformowała, że osoby odwiedzające Muzeum Powstania Warszawskiego będą mogły odtąd skorzystać z przewodnika audio w ukraińskiej wersji językowej. Wprowadzenie tego udogodnienia dla Ukraińców mieszkających w Polsce stało się możliwe dzięki współpracy z ambasadą Ukrainy w Warszawie i dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego Janem Ołdakowskim - oznajmiła małżonka Wołodymyra Zełenskiego. Jak dodała, dzięki temu projektowi "każdy Ukrainiec będzie mógł lepiej poznać historię polskiego bohaterstwa".

Wizyta Zełenskich w Polsce

Ukraiński przywódca przybył w środę do Polski z oficjalną wizytą, pierwszą od czasu wybuchu wojny z Rosją w lutym 2022 roku. Małżonki prezydentów, Agata Kornhauser-Duda i Ołena Zełenska, realizują odrębny program wizyty, a od dłuższego czasu angażują się we wspólnie działania związane ze szkoleniami ukraińskich medyków.

"Środowa wizyta w Polsce jest dla mnie niczym odwiedziny u serdecznych przyjaciół" - podkreśliła wcześniej na Twitterze pierwsza dama Ukrainy. Zapowiedziała także kolejne inicjatywy, które będą realizowane wspólnie z rządem w Warszawie, m.in. szkolenia psychologów, psychiatrów i rehabilitantów medycznych.