W wydarzeniu mają wziąć najważniejsi politycy PiS, m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Podczas konwencji mają zostać ogłoszone pierwsze propozycje programowe PiS na nadchodzące wybory parlamentarne.

Reklama

Rzecznik PiS: Będziemy wykuwali program

Rzecznik PiS Rafał Bochenek mówił wcześniej w czwartek, że w połowie maja odbędzie się duża konwencja. Taki kongres programowy z udziałem ekspertów i czołowych polityków, gdzie będziemy wykuwali program w oparciu o te debaty, które odbywały się w całej Polsce w ostatnich tygodniach - zapowiedział.

Dodał, że od kilku politycy PiS "są w nieustannym objeździe po kraju, spotykają się z wyborcami, rozmawiają na temat ich bolączek, problemów, wyzwań", którym powinni się zająć w kolejnej kadencji. Chodzi o objazd w ramach akcji "Polska to przyszłość".

"Słuchamy rad Polaków"

Premier Morawiecki w niedawnym wywiadzie dla portalu i.pl mówił, że mocnym akcentem będzie debata programowa, dwudniowe wydarzenie, które przygotowuje PiS, a w którym weźmie udział "wielu ekspertów zajmujących się różnymi dziedzinami życia społecznego i gospodarczego".

Podkreślił, że zapowiadana przez niego debata programowa będzie częścią przygotowań do ogłoszenia programu na rozpoczynającą się kampanię wyborczą. Dodał, że ważną rolę w pracach nad programem spełniają także trwające od kilku miesięcy spotkania z wyborcami w całym kraju. Zbieramy różne pomysły i postulaty, słuchamy rad Polaków – powiedział Morawiecki.

autor: Rafał Białkowski