Trzeba zdecydować, jaki pakiet akcji Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi* zostanie sprzedany - mówi Michał Boni "Gazecie Wyborczej". 10 proc. akcji KGHM, które według gazety rząd chce sprzedać, warte jest 700 mln zł.

Reklama

Boni oraz ministrowie gospodarki, skarbu i finansów przygotowują listę firm do prywatyzacji. Ma być gotowa w poniedziałek, a we wtorek ma ją przyjąć rząd.

>>>Schetyna: Sprzedaż KGHM jednak możliwa

Przeciwko prywatyzacji KHGHM opowiedział się wicepremier rządu Grzegorz Schetyna. Najpierw powiedział w TVN24: "Uważam, że takie ogromne firmy jak KGHM, o znaczeniu strategicznym, nie powinny być prywatyzowane ot tak." Szybko jednak złagodził stanowisko i potem sprecyzował: "Nie mówię, że prywatyzacja w ogóle nie, ale żeby o tym mówić trzeba bardzo dobrze się przygotować i wiedzieć co się chce osiągnąć"

*KGHM Polska Miedź jest jedną z największych polskich spółek skarbu państwa, jest też siódmym co do wielkości producentem miedzi rafinowanej w świecie i drugim producentem srebra (1175 ton sprzedanych w 2008 roku). W mniejszych ilościach KGHM produkuje także złoto, ołów i inne metale.