Wczesne lata i edukacja

Michał Kołodziejczak, urodzony 14 września 1988 roku w Sieradzu, dorastał w rodzinie z trójką rodzeństwa. Zawsze miał bliski związek z rolnictwem, co doprowadziło go do zaangażowania się w branżę ziemniaczaną. W 2007 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu.

Kariera polityczna

Reklama

W latach 2014-2018 Michał Kołodziejczak był radnym miasta i gminy Błaszki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jego kariera polityczna nabrała tempa, gdy na początku 2018 roku utworzył Unię Warzywno-Ziemniaczaną, a następnie 7 grudnia 2018 zarejestrował stowarzyszenie AGROunia.

Reklama

Protesty i działania

Michał Kołodziejczak jest znany ze swojego aktywizmu. W maju 2018 roku zorganizował protest rolników i wyrzucił na ulice Sieradza dwie przyczepy kapusty. To właśnie wtedy zaczęto mówić o nim “młody Lepper”. Mimo to, twierdzi, że do Andrzeja Leppera jednak mu daleko i że czasy i sposoby działania są obecnie inne.

Inwigilacja telefonu komórkowego

Reklama

25 stycznia 2022 interdyscyplinarne laboratorium Citizen Lab, działające na University of Toronto, poinformowało, że telefon komórkowy Michała Kołodziejczaka był inwigilowany przy użyciu oprogramowania szpiegowskiego Pegasus.

AGROunia

W maju 2021 Michał Kołodziejczak poinformował o zebraniu wymaganych podpisów do założenia partii pod nazwą AGROunia. Wniosek o rejestrację partii politycznej został złożony w sierpniu 2021. Misją AGROunii jest łączenie środowiska rolników i konsumentów, obnażanie absurdów dotychczas prowadzonej polityki rolnej oraz praca nad tym, aby polska wieś była silną branżą gospodarki.