Dziennik Gazeta Prawana logo

"Niepotrzebne" słowa o uboju psów. Bosak potwierdza: Natalia Jabłońska usunięta z list

27 sierpnia 2023, 12:33
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak/Shutterstock
"Słowa Natalii Jabłońskiej o tym, że zakaz uboju psów wprowadzono 'niepotrzebnie', były kuriozalne, została usunięta z naszych list" - powiedział jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak. Jak zaznaczył, "nie ma czegoś takiego w programie Konfederacji i nie będzie".

Kilka dni temu działacz Konfederacji i Ruchu Narodowego, Piotr Cezary Lisiecki zamieścił na Facebooku wpis o treści: "Ubój psów i zakaz handlu ich mięsem wprowadzono w EWG w 1986 r". Skomentowała go prawniczka i - niedoszła - kandydatka Konfederacji do Sejmu w okręgu numer 37 (Konin) Natalia Jabłońska słowami: "I niepotrzebnie. Mięso to mięso".

"Kuriozalna wypowiedź, bardzo odległe miejsce na liście, usunięta z list. Nie ma czegoś takiego w ogóle w naszym programie i nie będzie. Chcemy zajmować się poważnymi sprawami, takimi jak regulacje wpływające na poziom życia Polaków" - powiedział poseł Krzysztof Bosak w TVN 24.

Zapytany, czy z list zostałby usunięty znany z kontrowersyjnych wypowiedzi Janusz Korwin-Mikke, Bosak odparł, że nie, ponieważ ma duży dorobek i silną pozycję.

Jak podkreślił, Jabłońska natomiast "nie ma pozycji, nie ma dorobku politycznego i mówi rzeczy, które mają się nijak" do kampanii Konfederacji.

Agnieszka Ziemska

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj