W środę na Campusie Polska w Olsztynie lider PO zapowiedział, że 9 września formacja przedstawi 100 konkretów na 100 dni. Media relacjonują, że polityk Platformy stwierdził m.in.: "związki partnerskie będą wpisane w nasz projekt i zdaje się, że uda się zbudować większość w parlamencie, żeby stały się faktem".

Reklama

Ziobro o "programie" Tuska

Zbigniew Ziobro napisał na Twitterze (X), że "Herr @donaldtusk w końcu ogłosił swój program wyborczy: natychmiastowa legalizacja związków partnerskich, a potem szybko jak tylko możliwe ślubów homoseksualistów".

Reklama

"Dalej będzie zgoda na adopcję dzieci przez homopary i zmiana płci na życzenie. Lewactwo nie zna moralnych granic, więc wprowadzą jak w Holandii eutanazję chorych niemowląt. Te wybory będą też o tym” – ocenił szef MS, załączając materiał Onetu, który zacytował wypowiedź Tuska.

Portal przywołał wypowiedź o związkach partnerskich, a także dalszą, że "śluby jednopłciowe ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami, kontrowersjami są o wiele trudniejszym projektem". I nie jestem pewien, czy w przyszłym Sejmie, a mieliście tu już gości z innych partii, będzie to możliwe — stwierdził, jak relacjonuje Onet, Tusk.