Platforma Obywatelska szuka kolejnych oszczędności, by załatać dziurę budżetową wywołaną przez kryzys. Gabinet Donalda Tuska zastanawia się nad zabraniem ośmiu milionów złotych przeznaczonych na dożywianie dzieci między innymi w szkołach.
"Z początkiem roku ekipa premiera Donalda Tuska zdecydowała się przekazać dodatkowo 50 mln złotych na dożywianie dzieci. Teraz, mimo wielokrotnych zapewnień, że cięcia budżetowe związane z kryzysem nie dotkną osób biednych i potrzebujących, - pisze efakt.pl.
>>> Sprawdzą, kto zarabia na kryzysie
Dziennikarze dowiedzieli się, że w projekcie zmian budżetowych, którym posłowie zajmą się po wakacjach, zapisano, że A to oznacza tylko to, że polskie dzieci dostaną kilka milionów obiadów mniej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|