Informację o zatrzymaniu napastnika podała "Polska Policja" na portalu X (dawnym Twitterze). "Szybkie działania policjantów z Opola Lubelskiego doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny, który wczoraj miał naruszyć nietykalność lubelskiej posłanki. 55-latek odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego (art. 222kk)" - napisano.

Reklama

Marta Wcisło zaatakowana. Posłanka ma sińce

Posłanka Marta Wcisło w mediach społecznościowych poinformowała o ataku na swoją osobę. Zdarzenie miało miejsce na targu w Opolu Lubelskim. Mężczyzna miał szarpać posłankę i kierować w jej strony groźby karalne, m.in. "Takich jak wy powinno się wybić" - relacjonowała posłanka Koalicji Obywatelskiej w serwisie X (dawniej Twitter).

Reklama

Zajście zostało zgłoszone na policję.

Jak poinformował portal Interia, na pomoc parlamentarzystce ruszyli obecni na miejscu współpracownicy oraz generał Jan Rejchel. Wedlug informacji polsatnews.pl Marta Wcisło po ataku ma sińce na rękach. Na godzinę 17 zaplanowana jest wizyta u lekarza, gdzie dokonana zostanie obdukcja - informuje polsatnews.pl.

Prokuratura bada sprawę

Przyjęliśmy zawiadomienie o przestępstwie. Będziemy gromadzić materiały, przesłuchiwać świadków, jeżeli jest monitoring, to oczywiście go zabezpieczymy. Zobaczymy jak wyglądało to zdarzenie i będziemy wyjaśniać sprawę – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.