W środę wieczorem premier Morawiecki napisał na platformie X (dawniej Twitter): "Wyprowadziliśmy Polskę z dziadostwa, nie umiecie rządzić, jesteście partaczami".

Reklama

W czwartek Koalicja Obywatelska odpowiedziała na wpis spotem. "Drożyzna rujnująca portfele Polaków. Brak unijnych pieniędzy na rozwój Polski. Coraz większe kolejki do lekarzy. Polskie wizy sprzedawane na straganach w Azji i Afryce. Tysiące ton śmieci na nielegalnych wysypiskach. Masowa wycinka lasów i sprzedaż węgla do Chin. Katastrofa ekologiczna na Odrze. Afera goni aferę. Mateusz, to chyba też twoja działka?" - pyta lektor w spocie KO. "Doprowadziliście Polskę do dziadostwa. Nie umiecie rządzić. Jesteście partaczami!" - podsumowano w spocie KO.

"Piłeś? Nie pisz…"

Wpis Morawieckiego skomentowali też na swoich profilach politycy Koalicji Obywatelskiej. Jan Grabiec podsumował wpis Morawieckiego słowami: "Piłeś? Nie pisz…".

"Czy to jakieś parody konto?" - zapytała we wpisie Agnieszka Pomaska.

"Powiedział gość od 1 mln aut elektrycznych, 100 tys mieszkań, Promu, dronów i 25 proc. PKB na inwestycje" - napisała z kolei Katarzyna Lubnauer.