W poniedziałek szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Tomasz Piotrowski złożyli wypowiedzenie stosunku służbowego. We wtorek prezydent Andrzej Duda mianował na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Wiesława Kukułę, natomiast na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dywizji Macieja Klisza.

Reklama

Oświadczenie Tuska

Lider PO Donald Tusk wygłosił we wtorek oświadczenie, w którym przekazał, że otrzymał informacje o dymisjach kolejnych 10 wysokich rangą oficerów Dowództwa Generalnego. Chwilę po oświadczeniu lidera PO, Dowództwo Generalne przekazało w serwisie X, że "żaden z wysokich rangą oficerów Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nie podał się do dymisji".

Donald Tusk jako były premier powinien wiedzieć, że w tej chwili nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo. Jeżeli dzisiaj za naszą wschodnią granicą jest regularna wojna, jeżeli mamy dzisiaj poważny kryzys migracyjny w Europie, to przede wszystkim politycy powinni się wykazywać odpowiedzialnością i muszą wiedzieć, że nawet jeżeli jest kampania wyborcza, to nie można mieszać wojska i nie można wykorzystywać tematu bezpieczeństwa w kampanii wyborczej, w kampanii politycznej - mówiła Szydło podczas briefingu w Wielkich Drogach (Małopolskie).

Reklama

Szydło: Tusk chciał podpalić Polskę

Donald Tusk w swoim oświadczeniu chciał podpalić Polskę, siać zamęt i chaos - wskazała b. premier. Według niej "dzisiaj są potrzebni politycy, którzy będą rządzili Polską odpowiedzialnie – na pewno takimi odpowiedzialnymi politykami są politycy Prawa i Sprawiedliwości".

Reklama

Nasz rząd dba przede wszystkim o bezpieczeństwo Polaków – to jest dzisiaj najważniejsze - zadeklarowała Szydło i dodała: Dla nas jest to święta rzecz, Donald Tusk te zasady łamie. Dziwię się, ponieważ jest byłym premierem i w jego postawie taka odpowiedzialność powinna być jeszcze większa.