Wielka radość wszystkich sił demokratycznych, bo odbiliśmy Polskę. Polskę radosną, Polskę w Unii Europejskiej, Polskę młodych ludzi, kobiet, tolerancyjną i otwartą - mówił w poniedziałek w Sopocie prezydent miasta Jacek Karnowski.

Reklama

Wyniki wyborów 2023. Jacek Karnowski dostał się do Sejmu

Podziękował osobom, które oddały na niego głos w wyborach. Dziękuję za wsparcie, którego udzielaliście mi przez 30 lat - dodał. Zaznaczył, że ze wszystkich głosów, które zostały oddane w Sopocie, ponad 34 proc. zostało oddanych na niego. Wierzę, że dzięki temu będę mógł w parlamencie reprezentować Sopot, Gdańsk i Pomorze - mówił.

Prezydent Karnowski 7-lat temu zapowiedział, że nie zetnie włosów dopóki w wyborach nie wygra Koalicja Obywatelska. Obiecałem, że +głosy za włosy+. To w środę, jak już będą oficjalne wyniki trzeba będzie tego dokonać - zapewnił i dodał, że włosy zetnie jego przyjaciel fryzjer Robert.

Wstępne wyniki głosowania do Sejmu i Senatu w Sopocie przedstawił wiceprezydent miasta Marcin Skwierawski. Według niego na Koalicję Obywatelską zagłosowało ponad 53 proc. wyborców. Wszystkie partie opozycji demokratycznej, czyli KO, Trzecia Droga i Lewica zdobyły blisko 75 proc. poparcia - przekonywał.

Oficjalnych wyników z Sopotu nadal nie ma. W poniedziałek do godz. 14 na stronie PKW nie pojawiły się nawet cząstkowe dane.

Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka miasta Izabela Heidrich, wszystkie komisje zakończyły pracę i wszystkie protokoły elektroniczne zostały wpisane do systemu. Do siedziby Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdańsku należy przywieźć protokoły w wersji papierowej ze wszystkich Komisji. Nadal nie otrzymaliśmy protokołu z jednej z nich - dodała.

Reklama

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim zapowiedziała, że po ewentualnym wyborze Karnowskiego do Sejmu, zamierza ubiegać się o urząd prezydenta miasta.

autor: Piotr Mirowicz