Paweł Borys odchodzi ze stanowiska szefa PFR

Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, poinformował w mediach społecznościowych, że odchodzi ze stanowiska.

Jak zaznaczył, wraca na "prywatny rynek finansowy w 2024 roku". O swojej nowej roli Borys poinformuje w styczniu.

"W 2023 roku upływa kadencja całego zarządu PFR, nie będę ubiegał się o reelekcję i zakończę pełnienie funkcji prezesa PFR z końcem tego roku. W tym samym terminie zrezygnuję także z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej BGK" - napisał w serwisie X.

Reklama

"Poza pracą zawodową w nowym roku zamierzam także stworzyć wspólnie z moją żoną pewien nowy projekt społeczny, związany z naszą pasją, którą są dzieci - poinformował.

"Stworzenie PFR oraz udział w określaniu i realizacji strategii gospodarczej Polski od 2016 roku to był dla mnie olbrzymi zaszczyt i odpowiedzialność. Było to również niezmiernie interesujące, ale i ekstremalnie intensywne doświadczenie menadżerskie! Poznałem tysiące bardzo ciekawych ludzi i miałem możliwość realizacji bardzo wielu kluczowych dla polskiej gospodarki projektów" - napisał Borys.

Paweł Borys. Kim jest

Paweł Borys to ekonomista i menedżer, specjalizujący się w bankowości, rynku kapitałowym i polityce gospodarczej. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, przewodniczący rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego, przewodniczący rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego, był odpowiedzialny m.in. za program Pracowniczych Planów Kapitałowych.