Dziś w programie "Kropka nad i" TVN24 Szymon Hołownia poinformował, że orędzie odbędzie się 16 listopada w czwartek.

Reklama

Hołownia: Orędzie nie będzie skierowane wyłącznie do widzów TVP

Pytany we wtorek, czy orędzie będzie skierowane do widzów Telewizji Polskiej, odpowiedział: To orędzie nie będzie skierowane tylko i wyłącznie do widzów TVP. Niezwykle ich szanuję, ale proszę mi pozwolić zwrócić się też i do innych Polek i Polaków, którzy wybierali ten Sejm, którego mam zaszczyt od wczoraj być marszałkiem.

Hołownia chce porozmawiać z wyborcami

To jest taki moment, w którym wypada przedstawić się, powiedzieć dlaczego, powiedzieć o co chodzi, co chcielibyśmy zrobić, jakich zmian można oczekiwać - mówił marszałek Sejmu. Jak widzicie ja nie mam problemu z rozmową z ludźmi, więc chciałbym też porozmawiać z wyborcami. Powiedzieć im pewne ważne rzeczy, na które odpowiedź później usłyszę - przez media, w czasie spotkań, których pewnie będę miał dużo i dalej iść w tej rozmowie - mówił Hołownia.

Inauguracja X kadencji Sejmu. Hołownia pokonał Witek

W poniedziałek, 13 listopada 2023 roku, w Sejmie RP odbyła się inauguracja X kadencji tej izby. Posłowie w głosowaniu wybrali Szymona Hołownię nowym marszałkiem Sejmu. Bezpośrednią konkurentką o to stanowisko polityka Trzeciej Drogi była zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość marszałek Sejmu poprzedniej kadencji Elżbieta Witek. Hołownia wygrał to starcie wyraźnie, zdobywając 265 głosów.