W poniedziałek kandydaturę Szymona Hołowni (Polska 2050) na marszałka Sejmu X kadencji poparło 265 posłów. Kandydatkę PiS Elżbietę Witek poparło 193 posłów.

Reklama

Ten wynik musiał nie spodobać się Dominice Chorosińskiej, która w trakcie wyboru nowego marszałka Sejmu krzyczała do Hołowni "masz talent". Będzie musiał użyć tego talentu, żeby z tej błogiej nieświadomości przejść do tego na czym polega praca marszałka - tłumaczyła swoje słowa. Szymon Hołownia był prowadzącym program "Mam Talent!".

Na zwrócenie uwagi przez dziennikarza "WP", że talent aktorski też się czasami przydaje, i że posłanka, która również jest aktorką, powinna coś o tym wiedzieć, odpowiedziała: Oczywiście, tak, jak najbardziej, po czym oddaliła się sejmowymi korytarzami na przerwę.

Kim jest Dominika Chorosińska?

Dominika Małgorzata Chorosińska, z domu Figurska (ur. 28 grudnia 1978 w Elblągu), jest polską aktorką teatralną i filmową, działaczką samorządową i polityczną oraz dziennikarką telewizyjną. Jest posłanką na Sejm IX i X kadencji (od 2019).

Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2001 roku dołączyła do zespołu aktorskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Zagrała w wielu produkcjach teatralnych i filmowych, w tym w serialu "M jak miłość" i filmie "Smoleńsk".

W wyborach samorządowych w 2018 wystartowała z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, uzyskując mandat radnej VI kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 i 2023 uzyskała mandat posłanki na Sejm.

Jest matką sześciorga dzieci i mieszka w Konstancinie-Jeziornie.