Adam Gomoła jest najmłodszym posłem w Sejmie, urodzonym w 1999 roku w Opolu. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku uzyskał mandat posła X kadencji z okręgu opolskiego, startując z pierwszego miejsca na liście koalicji Trzecia Droga i otrzymując 21 923 głosy.

Reklama

Młody poseł odpowiada na zarzuty

W odpowiedzi na spekulacje, że pierwsze miejsce na opolskiej liście wyborczej Polski 2050 24-latek dostał dzięki wpłatom jego rodziny na partię, Adam Gomoła powiedział, że "jego kampanię wsparło finansowo kilkadziesiąt osób, w tym dwoje członków jego rodziny". Wpłacona przez nich kwota to równowartość 1/3 kosztu jednego z “Pikników 800+”, które to z ominięciem zasad finansowania kampanii realizowali kandydaci PiS - skomentował.

Reklama

W mediach społecznościowych pojawiły się wątpliwości co do doświadczenia zawodowego Adama Gomoły, który nazywa się ekonomistą oraz przedsiębiorcą, mimo młodego wieku. Dziennikarze lokalnej gazety “Nowa Trybuna Opolska” napisali, że Gomoła nie ma żadnego doświadczenia zawodowego poza pracą w firmie rodziców, która działa w branży sanitarno-grzewczej. Jak wynika z tekstu, miał dostać dobre miejsce na liście wyborczej ze względu na majętność własnej rodziny

Rejestr wpłat na Polskę 2050

Z rejestru wpłat na Polskę 2050 wynika, że zarówno rodzice Adama Gomoły, jak i on sam, wsparli ugrupowanie kwotą blisko 51 tys. zł. W rozmowie z Interią młody polityk podkreślał, że jego partia opierała swoje przygotowania do kampanii wyłącznie na dobrowolnych wpłatach od sympatyków i działaczy.