"Super Express" poinformował, że pomysł postawienia monumentu na część Andrzeja Leppera zainicjowały rolnicze związki zawodowe.

Reklama

Tabloid ustalił, że ten pomysł planuje zrealizować także Samoobrona RP - partia, która została reaktywowana. Stworzenie pomnika zlecono Stowarzyszeniu "Z podniesioną głową".

Monument Leppera. "Andrzej zasłużył"

Nie ma jeszcze informacji, gdzie w Warszawie miałby stanąć taki monument. Wiadomo jednak, że projektować go ma rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja.

Zdaniem byłej posłanki Samooborny RP postawienie pomnika na część Leppera to "bardzo dobry pomysł". - Andrzej zasłużył na pomnik. Ale on mawiał, że najlepsze pomniki nie są zimne i twarde, tylko mają ciepło serca. Miał na myśli pomoc dla innych - powiedziała "SE" była posłanka Samoobrony RP.

Andrzej Lepper założył Samoobronę RP

Przypomnijmy, że to Andrzej Lepper był założycielem i pierwszym szefem Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej, a także Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona".

Reklama

Lepper od 2001 do 2007 roku był posłem, a także wicemarszałkiem Sejmu IV i V kadencji. W swojej karierze polityczne powierzono mu także stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów. Był także ministrem rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie Jarosława Kaczyńskiego. Cztery razy ubiegał się o fotel prezydenta - bezskutecznie.