Porozumienie o współpracy parlamentarnej między klubami Polska 2050 - Trzecia Droga oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - Trzecia Droga podpisali w czwartek ich przewodniczący: Mirosław Suchoń oraz Krzysztof Paszyk.

Reklama

"Dość kłótni, do przodu!"

Jak mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie Suchoń, zapisy tego porozumienia będą podstawą do realizacji postulatów programowych przedstawionych w kampanii wyborczej przez Trzecią Drogę. - To moment, w którym realizujemy obietnicę z naszego hasła: dość kłótni, do przodu. Obywatele oczekują pozytywnych zmian. Celem Trzeciej Drogi jest realizacja projektów, które będą służyły poprawie jakości usług publicznych, stabilności działalności gospodarczej - mówił szef klubu Polska 2050.

Również Paszyk podkreślił, że podpisane porozumienie jest realizacją obietnicy z kampanii wyborczej - choć Polska 2050 i PSL tworzą odrębne kluby w parlamencie, to będą ściśle współpracować. - Dzisiaj ta współpraca staje się faktem - podkreślił.

Jak przekazał, porozumienie zakłada m.in. ścisłą, bieżącą współpracę przewodniczących klubów, konsultacje podczas prac na projektami ustaw i uzgadnianie stanowisk, a także wspólne posiedzenia klubów parlamentarnych.