Marek Jakubiak na antenie Telewizji Republika mówił m.in. o relokacji migrantów. Przyjmiemy kilkaset tysięcy, ale to będzie zawsze mało - powiedział poseł Kukiz'15.

Polska będzie śmietnikiem, tak jak do nas przywozili tiry niepotrzebnych u siebie odpadów, tak brzydko porównując - kontynuował Jakubiak.

Reklama

Rachoń przerwał Jakubiakowi. "Zostawmy brzydkie porównania"

Na te słowa zareagował Michał Rachoń, który powiedział, aby zostawić te "brzydkie porównania".

Jakubiak odpowiedział, że gospodarz programu ma rację i jest to złe porównanie. Zaczął się tłumaczyć, że chciał porównać sytuacje w kontekście słowa "niepotrzebne".

Reklama

Skandaliczne wypowiedzi na antenie TV Republika

Przypomnijmy, że to już trzecia skandaliczna wypowiedź na antenie Telewizji Republika w ostatnim czasie. Jan Pietrzak w niedzielę komentował aktualną sytuację w mediach publicznych. Satyryk stwierdził, że należy zakończyć "niemieckie panowanie w Polsce". Następnie w bulwersujący sposób poruszył temat przyjmowania migrantów z Niemiec do Polski.

Mam okrutny żart. Oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki dla imigrantów, w Auschwitz, Majdanku, Treblince, Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców i tam będziemy zatrzymywać tych imigrantów, wpychanych nam nielegalnie przez Niemców - mówił.

Z kolei w środę były poseł Marek Król komentował pakt migracyjny. Król stwierdził m.in., że "pomysł z relokacją jest typowo nazistowskim pomysłem". Na pytanie, co zrobić z migrantami, gość Telewizji Republika odpowiedział, że "należy im założyć czipy, tak jak się pieskom zakłada. Tańsze jest, oczywiście, numery na lewej ręce wytatuować i wtedy łatwo się ich znajdzie".