Donald Tusk ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Druga tura wyborów samorządowych zaplanowana jest na 21 kwietnia. Wybory obejmują nie tylko prezydentów i burmistrzów miast, ale także radnych miejskich i przedstawicieli do sejmików województw.

Reklama

Barbara Nowak wystartuje w wyborach

Z informacji Interii wynika, że była małopolska kurator Barbara Nowak ma wystartować z listy PiS do sejmiku małopolskiego z okręgu trzeciego (miasto Kraków). Listy zostały już wstępnie zaakceptowane, a Nowak otrzymała na nich wysokie miejsce. Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, ma być liderem listy.

Nowak już wcześniej była aktywna politycznie, pełniąc funkcję radnej w Krakowie w latach 2010-2016.

Reklama

Kim jest Barbara Nowak?

Barbara Nowak to była kurator oświaty w Małopolsce. Urodziła się w Krakowie w 1959 roku i ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała jako nauczycielka historii w Szkole Podstawowej nr 85 w Krakowie, a następnie została dyrektorką tej placówki. W 2016 roku została mianowana małopolską kurator oświaty. W ostatnich latach budziła kontrowersje swoimi wypowiedziami i działaniami, takimi jak próba umieszczenia preambuły polskiej Konstytucji w krakowskich szkołach, protest przeciwko środowisku osób LGBT czy określenie szczepień przeciwko koronawirusowi mianem "eksperymentu".