Kandydaci w wyborach w Warszawie

Po zapowiedzi premiera Donalda Tuska o samodzielnym starcie Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych, w Warszawie będziemy świadkami walki wszystkich ze wszystkimi. Obok Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej, Tobiasza Bocheńskiego z Prawa i Sprawiedliwości niektórzy spodziewają się startu Magdaleny Biejat z Lewicy Razem. Jak się okazuje, swoje apetyty na fotel prezydenta stolicy ma też Polska 2050.

Reklama

Wyborcza.pl poinformowała, że kandydatką w wyborach lokalnych z ramienia partii Szymona Hołowni może być Adriana Porowska.

Kim jest Adriana Porowska

Porowska to prezeska Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, która prowadzi w Ursusie schronisko dla kilkudziesięciu osób w kryzysie bezdomności. Jest także współprzewodniczącą Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, uczestniczy w obradach miejskiej Komisji Dialogu Społecznego ds. Bezdomności.

Porowska dała się poznać m.in. z pomocy niesionej wojennym uchodźcom z Ukrainy, którą zorganizowała na Dworcu Zachodnim w Warszawie.