Michał Kołodziejczak w mediach społecznościowych udostępnił treść listu, który przekazał prezesowi PiS.

Jak dodał, "na refleksję nigdy nie jest za późno, nawet dla prezesa Kaczyńskiego". Lider AgorUnii wyjaśnił, że list wystosował po obraźliwych słowach szefa PiS w jego kierunku.

Reklama

Kołodziejczak dodał, że gdy przekazywał list Kaczyńskiemu, ten mu odpowiedział, że "czuję się od pana lepszy".

List Kołodziejczaka do prezesa Kaczyńskiego

List jest datowany na 7 lutego 2024 roku. Jego nadawcą jest poseł Michał Kołodziejczak, a adresatem prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk napisał do Kaczyńskiego, że słowa, które do niego skierował 24 stycznia 2023 roku w Sejmie, uważa za "uwłaczające, niegodne człowieka i warszawskiego inteligenta".

Następnie Kołodziejczak oświadczył, że nie jest to pierwszy raz, kiedy prezes PiS w sposób bezczelny zwraca się do wybranych działaczy politycznych.

Reklama

Jak wyjaśnił, prezes próbował ich pozbawić godności, ale odebrał ją sobie. "Niszcząc publicznie Andrzeja Leppera, kradnąc mu jego program rolny, pokazał Pan wszystkim Polakom, jaki jest Pana prawdziwy stosunek do przedstawicieli ludu. Pańskie prowokacje wobec Andrzeja Leppera to była podła, wręcz 'knajacka' próba zniszczenia konkurencji i pożywania się na jej trupie" - wskazał Kołodziejczak.

Mocne słowa Kołodziejczaka do prezesa PiS

Następnie poseł wspomniał o relacjach Kaczyńskiego z Lechem Wałęsą. Jak dodał, prezes PiS traktuje go jak przysłowiowego "robola".

Kołodziejczak oskarżył Kaczyńskiego o to, że "postrzega polską prowincję i kulturę wiejską jako gorszą, 'drugą', która może tylko śpiewać i tańczyć, tak jak zagra jej PiS".

Na koniec listu polityk zwrócił uwagę na to, że nie życzy sobie tego rodzaju wypowiedzi ze strony Kaczyńskiego, nie tylko pod jego adresem, ale także innych posłów.