"Rolnicy, protestując przeciwko Zielonemu Ładowi bronią wszystkich Europejczyków. Zielony Ład przyniesie mieszkańcom Unii, w tym Polski, biedę i upadek przemysłu, rolnictwa oraz innych sektorów gospodarki" - napisała Beata Szydło na platformie X.

Reklama

Europosłanka opublikowała także nagranie, w którym zachęciła Polaków do wspierania protestów rolników.

Szydło: Rolnicy o tym już wiedzą. Zaapelowała o wsparcie protestów

Zielony Ład spowoduje, że Europejczycy będą biedniejsi, europejska gospodarka mniej konkurencyjna, a europejskie rolnictwo upadnie - stwierdziła Beata Szydło i dodała, że o tym wiedzą już rolnicy, dlatego protestują.

Reklama

Pamiętajmy, oni protestują i bronią również gospodarki, miejsc pracy wszystkich w całej Europie. Trzeba o tym pamiętać i ich wspierać. Nie chodzi o tylko o rolnictwo, ale o całą przyszłość Unii Europejskiej - kontynuowała.

Jeżeli chcemy wspierać europejskie rolnictwo, gospodarkę i naszą przyszłość, to trzeba wspierać w tej chwili protesty rolników - dodała na koniec.

Reklama

Protest rolników. Utrudnienia na drogach w całym kraju

Przypomnijmy, że we wtorek kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach niemal w całym kraju. Powód? Kolejny protest rolników.

Policja zorganizowała objazdy w miejscach blokad dróg. Przypomnijmy, że protestujący rolnicy zablokowali m.in. przejazd ciężarówek przez lubelskie i podkarpackie przejścia graniczne z Ukrainą.