Pani Minister Zdrowia Izabela Leszczyna promując siebie w wywiadach prasowych trochę się chyba zagalopowała. Doceniam doświadczenie Pani Izabeli jako nauczyciela w szkole podstawowej czy też konsultantki regionalnego ośrodka doskonalenia nauczycieli, ale nie pozwolę, aby Pani Leszczyna obrażała pracowników Ministerstwa Zdrowia - zaczęła w swoim wpisie Katarzyna Sójka.

Reklama

Sójka do Leszczyny: Gdyby była Pani lekarzem…

Być może Pani Minister jeszcze nie wie, być może nie zadała sobie trudu i nie spotkała się ze wszystkimi pracownikami i być może nie wie, jak wiele pracy i zadań prowadzonych jest w Ministerstwie Zdrowia! Może gdyby Pani Minister była lekarzem lub działała w służbie zdrowia - miałaby Pani większe pojęcie o ogromie tej pracy - komentowała posłanka PiS.

Mówię sprawdzam Pani Minister - dość obrażania kolejnych grup zawodowych - pobiliście już rolników, dawniej strzelaliście do górników, Wasz Premier straszył już szpitale i lekarzy. Nie pozwolę na to - wyjaśnia.

Reklama

"Mówię sprawdzam"

Mówię sprawdzam i wzywam Panią do ujawnienia jakie działania zrealizowała Pani w Ministerstwie zdrowia w czasie 3 miesięcy obejmowania tego Resortu. Czekam więc dziś do końca dnia na listę Pani osiągnięć w porównywalnym czasie! - wzywa była minister zdrowia.

Katarzyna Sójka, polska lekarka i działaczka samorządowa, pełniła funkcję ministra zdrowia w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego od 10 sierpnia 2023 do 27 listopada 2023.