W domu ministra Zbigniewa Ziobry ujawniliśmy oryginał teczki nadzoru akt postępowania przygotowawczego. Będziemy analizowali, jak się tam znalazł - ujawnił na środowej konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak.

Reklama

Nowe informacje po przeszukaniu nieruchomości Ziobry

Wcześniej poinformowano o tym, że śledczy przeszukali dom żony byłego ministra sprawiedliwości Patrycji Koteckiej oraz pokój sejmowy Michała Wosia. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadzała przeszukania pod nadzorem prokuratury ws. Funduszu Sprawiedliwości.

Reklama

Śledczy przeszukali w środę także drugą nieruchomość Zbigniewa Ziobry. Mowa o lokalu w Warszawie.

Teczka w domu Ziobry. Sprawa dotyczy jego ojca

Reklama

W sprawie innej (niż Fundusz Sprawiedliwości - przyp. red.), dotyczącej go (Zbigniewa Ziobrę - przyp. red.) osobiście. Śmierci jego taty. Był to oryginał aktu nadzoru, zarchiwizowany, sprzed lat- mówił rzecznik prokuratury krajowej.

Przemysław Nowak dodał, że nie chce teraz oceniać tego, ale jak dodał śledczy będą analizować, czy oryginał akt powinien znajdować się w domu byłego ministra sprawiedliwości.

Nie przesądzam, ale mówimy o oryginałach i standardem jest to, że one powinny być w prokuraturze - wyjaśnił.

Śmierć Jerzego Ziobry

Przypomnijmy, że Jerzy Ziobro zmarł w 2006 roku w Szpitalu Uniwersyteckim UJ w Krakowie z powodów kardiologicznych.

Sprawa śmierci ojca polityka była wielokrotnie podejmowania przez wymiar sprawiedliwości. Były minister sprawiedliwości próbował udowodnić, że do śmierci jego ojca przyczynili się medycy. Tej hipotezy nie potwierdzili jednak śledczy. Sprawa ponownie była rozpatrywana przez śledczych, gdy Zbigniew Ziobro objął stanowiska szefa resortu sprawiedliwości.